דבר היו"ר – מאי 2017

חברים יקרים,
חלפו מספר חודשים מאז נכנסתי לתפקידי וברצוני לעדכן אתכם בכיוונים שאנו פוסעים בהם- אנוכי, ד"ר טליה וולק, מזכירת החברה ליל"ד, ד"ר שוקי לשם, גזבר החברה ליל"ד, ד"ר יונית מרקוס, ד"ר עידו בן דב, ד"ר אדוארדו פודחרני ופרופ. יוני שרעבי.

1) mmm-square-1הצטרפנו למיזם בינלאומי של איגוד היל"ד העולמי ושל ה World Hypertension League  שנקרא – May Measurement Month – "במאי מתרכזים במדידה".

  • מטרתנו – למדוד ברחבי העולם לחץ דם לפחות ל 25 מיליון אנשים מעל גיל 18, שלא מדדו לחץ דם בשנה האחרונה.
  • אנחנו ננסה למדוד לחץ דם ל 1% מאוכלוסיית ישראל מעל גיל 18- כ 60,000 . נעשה זאת בעזרת מד"א, קופות החולים וצה"ל. אך גם בעזרתכם!
  • חודש מאי כולו מוקדש להגברת המודעות ללחץ הדם וביחוד המודעות למדוד ולאבחן.
  • לא נכל לעמוד באתגר בלעדיכם- חברי החברה . כל מי שמוכן לסייע, ו/או להשתלב בפרויקט, נא לפנות אליי במייל ל: drleiba@gmail.com
  • אנא בקרו באתר האינטרנט: http://maymeasure.com.

2) אנו מתכוונים לחזק את הקשר עם חברי החברה – באתר אינטרנט משודרג, בעמוד פייסבוק ובאפליקציה – אשר ינגישו  לכם את מגוון עצי ההחלטה ותרשימי הזרימה שיצרנו תוך כדי כתיבת ההנחיות השונות. בנוסף כלים אלו יעזרו לנו להגיע לציבור , כדי להשפיע על אורחות חיים, דיאטה נכונה, מיעוט מלח, אבחון מוקדם של יל"ד ועוד.

3) נמשיך במסורות "כנסי החורף" ו"כנסי האביב". כנס החורף הקרוב יקרה כבר ב 8.11.17.

בנוסף נקיים מפגשי הצגות מקרה מעת לעת בבתי חולים שונים בכל הארץ- מיוספטל ועד צפת. רופא מבית חולים המעוניין לארח כנס כזה – נא לכתוב לי גם כן.

4) האתר ישודרג הן לציבור הרחב והן לכם הרופאים- מעתה תפגשו מידי חודש, בנוסף ל Journal Club , פרי עבודתו הברוכה של פרופ. יודפת, גם מאמר סקירה מעמיק, אשר יקיף תחום שלם בעולם היל"ד. גם כאן – אשמח שגם אתם תכתבו מעין מאמרי סקירה לטובת מדור זה.

5) כלל חברי החברה יקבלו "תעודת חבר" רשמית מטעם הר"י. התעודות תחולקנה בכנס החורף.

6) החברה ליל"ד מעוניינת בסופו של דבר לייצר מאגר נתונים, עצמאי – נפרד מתיעוד קופות החולים (ומנותק ממדדי האיכות) שילמד אותנו סוף סוף מה מצב האבחון, הטיפול והאיזון האמיתי של יל"ד במדינת ישראל. הפרויקט בחודש מאי הינו צעד ראשון בכיוון.

7) אנחנו משלבים זרועות עם איגודים, חוגים וחברות – כדוגמת איגוד רופאי המשפחה, האיגוד האנדוקרינולוגי, האיגוד הנפרולוגי, כולל החוג ליל"ד באיגוד הנפרולוגי ועוד. כל רעיון של שיתוף פעולה הינו מבורך.

בברכת חג עצמאות שמח וחודש מדידות לחץ דם מוצלח,

פרופ'  עדי לייבה,

מומחה ללחץ דם גבוה, מחלות כליה ורפואה פנימית
יו"ר החברה הישראלית ליל"ד